Ahoj, jsem Marky!

Miluju sport!

A to jsem přitom sport objevila až okolo dvaceti a nikdy jsem nesportovala závodně. Ale o to víc mě pohltil. Postupně, od první hodiny badmintonu, kde jsem málem nechala plíce, přes volejbal, tenis, běhání, fitness, inline bruslení… až po box. Jo, dělám taky box a ne žádný fitbox, jak si všichni myslí, ale opravdový, plnotučný box. V ringu, s rukavicemi a helmou, proti skutečným soupeřům.

hokejový dres s potiskem markysport
hokejový dres s potiskem markysport
Dresy si mě našly samy

No a kde je sport, tam je také sportovní oblečení, potažmo sportovní dresy. A tak, trochu jako slepý k houslím, jsem se k výrobě sportovního textilu dostala i já. Nejdřív nápad, pochybnosti, oťukávání, shánění prostor, shánění vybavení, shánění lidí… A ne, nejsem vyučená švadlena, nepocházím ani z textilácké rodiny a šicí stroj bych dřív ani neuměla zapnout. Jediné, v čem jsem byla celkem dobrá, byla grafika a design.

Ale zkusit se má všechno, jdeme do toho!

První začátky

Asi si umíte představit, jaké to je, snažit se dělat něco, o čem nemáte ani páru. Vznikají z toho celkem vtipné situace, třeba když jsem jela koupit na inzerát první šicí stroj, s velkou slávou ho dovezla do dílny, přišel mechanik, zapojil ho, seřídil, navlékl nitě, vyzkoušel… A já zjistila, že jsem výhodně koupila stroj, který šije úplně jiný steh, než jsem potřebovala. Tehdy mi to popravdě tak vtipné nepřišlo (ten stroj byl na, ehm, autopotahy)

tomáš rosický a ručník s potiskem
Ze zábavy se stala práce snů

Jedno po druhém, krůček po krůčku, pokusy, omyly. První dresy, první radosti, první deprese, pak zase radosti a tak pořád dokola. Chvílemi se zdálo, že to opravdu nikam nevede, že to bylo celé nad moje síly. Práce málo, peníze ubývají, síly docházejí. Ale zvládli jsme to. Fakt že jo. Stálo to neskutečné množství práce, času, peněz, stresu, ale nakonec se i nám podařilo naší malou firmičku nasměrovat správným směrem. Dnes máme vlastní kompletní techniku na výrobu dresů a sportovního oblečení, tým absolutně skvělých švadlen, grafiků, střihačů, a dalších lidí, díky kterým dnes můžu upřímně říct, že z naší dílny odchází výrobky, na které jsem opravdu hrdá. Kvalitní šití a materiály, dobře padnoucí střihy a originální design.

Tak díky za váš čas, budu se těšit na Váš telefon nebo mail 🙂

Vaše Marky